Schrammsteine

Schrammsteine najdete v Saském Švýcarsku, blízko městečka Ostrau. Od hraničního přechodu v Hřensku se nachází ve vzdálenosti 6,5 km. Schrammsteine znamená v překladu rozeklané kameny a vyhlídku najdete přímo na skalách z pískovce.

Schramstein

Jedinečné skalní město Schrammsteine

Městem ze skal se můžete projít několika značenými cestami se značným převýšením. Zaparkovat lze přímo v obci Ostrau, nebo na menším lesním parkovišti, kde ale může být obsazeno.

Schrammsteine 2Na vyhlídku půjdete přibližně hodinu a dovede vás tam dobré značení. Cestou budete zdolávat žebříky, schody a počítejte se zabezpečením lany. Samotná vyhlídka Schrammsteine je během hlavní turistické sezóny hojně navštěvoaná. Na posledním výstupovém úseku se musí střídat lidé stoupající a klesající po schodištích, kde je velký provoz. Skalní vrchol jistí zábradlí a na délku měří cca čtyřicet metrů.

Na konci vyhlídky je umístěna lavička a jinak se můžete těšit z nádherného kruhového výhledu na okolní krajinu – na skalní věže Hoher Torstein nad kaňonem Labe, zbytky středověkého hradu Falkenstein, pevnost Königstein, stolové hory, skalní útvary, pole a lesy. Sestupovat budete po schodišti mezi skalami z pískovce.

Schrammsteine 1 Schrammsteine 2 Schrammsteine 3 Schrammsteine 4 Schrammsteine 5 Schrammsteine 6

Další tipy na výlety:

Pravčická brána
Edmundova a Divoká soutěska
Město Děčín
Bad Schandau
Toskana Therme
Pevnost Königstein
Bastei

Označeno v tipy-na-vylety

Doporučte přátelům

Historie Hřenska

Nejníže položená česká obec Hřensko je vstupní branou do Národního parku České Švýcarsko. Historie Hřenska sahá až do 15. století, kdy zde byla vybudována krčma pro dělníky. K prudkému rozvoji turistiky v oblasti Hřenska došlo již v 19. století.

historie Hřenska

více o historii Hřenska

Okolí Hřenska

Hřensko naleznete v malebné krajině pískovcových skal v Národním parku České Švýcarsko a Labských pískovců. Přečtěte si více o této kouzelné krajině...

Ubytování Hřensko

ubytování v Hřensku
Hotely, penziony i ubytování v soukromí. Vyberte si z naší široké nabídky ubytování v Hřensku.

Fotogalerie

Hřensko Hřensko Hrensko 1 Hrensko 3 Hrensko 7 Chalupa Lipnice

České Švýcarsko na Facebooku