Pevnost Königstein

Pevnost Königstein můžete bez problémů navštívit i vy, protože se nachází pouhých 15 kilometrů od českých hranic. Jedná se o velmi oblíbené místo pro turisty v oblasti Saska…

Pevnost Konigstein

Výlet na celý den

Pevnost je skutečně ohromná a na výlet si již ten den nic jiného neplánujte, protože si ani nestačíte vše prohlédnout. Zaparkovat lze přímo u stavby a k přemisťování po pevnosti slouží také dva výtahy. Pevnost Königstein můžete bez problémů navštívit i vy, protože se nachází pouhých 15 kilometrů od českých hranic. Jedná se o velmi oblíbené místo pro turisty v oblasti Saska. Pevnost je skutečně ohromná a na výlet si již ten den nic jiného neplánujte, protože si ani nestačíte vše prohlédnout. Zaparkovat lze přímo u stavby a k přemisťování po pevnosti slouží také dva výtahy.

Horskou pevnost Königstein najdete nad stejně pojmenovanou obcí u řeky Labe. K prvnímu zpřístupnění objektu pro veřejnost došlo roku 1955. Celý objekt zaujímá plochu o výměře 9,5 ha, což není vůbec málo. Ze skalní plošiny v nadmořské výšce 247 m se můžete zakoukat do cca padesáti rozličných staveb a stavbiček. Z pevnosti se vám samozřejmě naskytne spoustu krásných výhledů do údolí řeky Labe, na Saské Švýcarsko i na východní část oblasti Krušné hory. Připravena je trasa okolo hradeb v délce cca 2 km. Pískovcové hradby měří na výšku až 42 metrů.

Pevnost Koenigstein nad LabemNa co se můžete během prohlídky podívat? Především vám pevnost Königstein odhalí nejstarší dochovaná německá kasárna z let 1589-1590. Nechybí hradní kaple, hladomorna, první posádkový kostel v Sasku z roku 1676, nejhlubší studna v Sasku (hloubka 152,5 m). Ve válečných letech se tady usidlovali kurfiřti a vévodové, nemuseli se zde obávat o svoje bezpečí. Pevnost v minulosti sloužila i jako lovecký zámek, letohrádek a státní vězení.

Průvodcovské materiály a plánky mají i v češtině, což je určitě potěšující informace. Současná prohlídka zahrnuje hradby, Hrad Jana Jiřího, Červený most, Roh s věží, sklad dělostřelectva, hladomornu, Klenotnici, posádkový kostel, Novou zbrojnici, Kasárna, Studniční dům, strážní věže, a Friedrichsburg. Rovněž zavítíte na plošinu dubu blesků, kde prý není bouře, aby sem neuhodil blesk. Nebude chybět prozkoumání strážních věží a skladiště proviantu v Magdalenině hradu. Těšit se můžete na ukázky historie státního vězení a staveb, malby z oblasti Saské Švýcarsko, historické podrobnosti o obřích sudech na víno, o získávání vody na pevnosti, historii saských zbrojnic nebo na „Línou Magdu“ – obrovské dělo.

Pevnost Konigstein 1 Pevnost Konigstein 2 Pevnost Konigstein 3 Pevnost Konigstein 4 Pevnost Konigstein 5 Pevnost Konigstein 6

Více informací o pevnosti Königstein

Další tipy na výlety:

Pravčická brána
Edmundova a Divoká soutěska
Město Děčín
Bad Schandau
Toskana Therme
Schrammsteine
Bastei

Označeno v tipy-na-vylety

Doporučte přátelům

Historie Hřenska

Nejníže položená česká obec Hřensko je vstupní branou do Národního parku České Švýcarsko. Historie Hřenska sahá až do 15. století, kdy zde byla vybudována krčma pro dělníky. K prudkému rozvoji turistiky v oblasti Hřenska došlo již v 19. století.

historie Hřenska

více o historii Hřenska

Okolí Hřenska

Hřensko naleznete v malebné krajině pískovcových skal v Národním parku České Švýcarsko a Labských pískovců. Přečtěte si více o této kouzelné krajině...

Ubytování Hřensko

ubytování v Hřensku
Hotely, penziony i ubytování v soukromí. Vyberte si z naší široké nabídky ubytování v Hřensku.

Fotogalerie

Hřensko Hřensko Hrensko 1 Hrensko 3 Hrensko 7 Chalupa Lipnice

České Švýcarsko na Facebooku