Bad Schandau

Městečko Bad Schandau v Německu leží nedaleko hraničního přechodu Hřensko. Lázeňské místo kdysi hojně proslavil Dr. Kneipp, který zde praktikoval své léčivé kúry. Během 18. století zde došlo k objevení léčivého pramene…

Vylet do Bad Schandau 6

Pár slov o Bad Schandau

Bad Schandau je zmíněno v Guinessově knize rekordů za největší svíčku světa. Navštívit tady můžete například botanickou zahradu a muzeum. Muzeum vám přiblíží histori oblasti Saské Švýcarsko. Expozice zahrnuje místní faunu, flóru, vývoj města, původ a informace o okolí. Není zanedbána ani zmínka o turistickém rozvoji. Mezi další stálé expozice patří horolezectví, geologie, dějiny města, labská plavba. K zajímavostem náleží výjezd nad město elektrickým výtahem za cca 2,5 euro, odkud je pěkný výhled.

V Bad Schandau najdete mnoho příležitostí vyrazit na turistickou trasu v Saském Švýcarsku. Objevte krásu skal i na německé straně, vydejte se údolím Labe a Křinice. Zajít můžete k devět kilometrů vzdálenému vodopádu Lichtenhainer wasserfall, tři kilometry odtud leží Schrammsteine, dojít můžete i ke skalním bránám Kuhstall či Frienstein/Idagrotte. Zdejší stezky ve skalách jsou celkem náročné, ale je dobře postaráno o jejich zabezpečení.

Bad Schandau 1 Bad Schandau 2 Bad Schandau 3 Bad Schandau 4 Bad Schandau 5 Bad Schandau 6

Další tipy na výlety:

Pravčická brána
Edmundova a Divoká soutěska
Město Děčín
Toskana Therme
Schrammsteine
Pevnost Königstein
Bastei

Označeno v tipy-na-vylety

Doporučte přátelům

Historie Hřenska

Nejníže položená česká obec Hřensko je vstupní branou do Národního parku České Švýcarsko. Historie Hřenska sahá až do 15. století, kdy zde byla vybudována krčma pro dělníky. K prudkému rozvoji turistiky v oblasti Hřenska došlo již v 19. století.

historie Hřenska

více o historii Hřenska

Okolí Hřenska

Hřensko naleznete v malebné krajině pískovcových skal v Národním parku České Švýcarsko a Labských pískovců. Přečtěte si více o této kouzelné krajině...

Ubytování Hřensko

ubytování v Hřensku
Hotely, penziony i ubytování v soukromí. Vyberte si z naší široké nabídky ubytování v Hřensku.

Fotogalerie

Hřensko Hřensko Hrensko 1 Hrensko 3 Hrensko 7 Chalupa Lipnice

České Švýcarsko na Facebooku